Na hory v regióne prišlo počas víkendu, okrem silného vetra, aj sneženie a v meste dážď. Slnečné lúče a jarné teploty sa vrátia už počas nového týždňa.

slnko zapad pocasie rudolf kubik fotoPondelok (17.3.) môže byť ešte v skorých ranných hodinách upršaný, neskôr ale začnú oblaky ustupovať. Pri maximálnej teplote do 10 stupňov Celzia bude neskôr polooblačno, avšak stále veterno.

Utorok (18.3.) bude polooblačný, neskôr prevažne zamračený, ale bez zrážok. Stále musíme počítať s občasným nárazovým vetrom. Ráno budú teploty okolo 4, popoludní už aj do 12 stupňov Celzia

Streda (19.3.) má byť v Banskej Bystrici oblačná, ale opäť bez rizika zrážok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od 6 do 11 stupňov.

Štvrtok (20.3.) prinesie vyjasnenie oblohy, aj keď malá oblačnosť sa počas dňa môže vyskytnúť. Návrat slnečných lúčov nad stredné Slovensko sem  zároveň opäť vráti jarné teploty. Ráno bude najmenej okolo päť, popoludní už ale opäť najviac 15 stupňov Celzia.

Piatok (21.3.) má byť prevažne jasný s teplotou do 16 stupňov Celzia, ale rána budú stále chladné, a to na úrovni len pár stupňov nad nulou.

Sobota (22.3.) začne s jasnou oblohou, teploty opäť môžu stúpnuť až ku 16-tim stupňom. Popoludní má začať narastať oblačnosť, ktorá neskôr prinesie aj riziko zrážok.

Nedeľa (23.3.) má byť predbežne zamračená a daždivá s teplotou do 13 stupňov Celzia.