Banská Bystrica sa pripravuje na podujatie roka. Už vo štvrtok sa otvoria prvé stánky 361. Radvanského jarmoku. Aj keď astronomicky sme ešte do jesene nevstúpili, padajúce listy i premenlivé počasie s už výrazne chladnejšími nocami naznačujú, že sa toto ročné obdobie hlási o slovo. Napriek tomu by počasie jarmočeniu nemalo výraznejšie brániť.

Pondelok (3.9.) bude v Banskej Bystrici oblačný až zamračený. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 17 do popoludňajších 24 stupňov. Večer a v noci na utorok musíme počítať s výraznejšou zrážkovou činnosťou.

Utorok (4.9.) prinesie znovu oblačnú až zamračenú oblohu a z rána ešte prechodne i dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 23 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 16 až do 18 stupňov Celzia.

Streda (5.9.) bude polooblačná, pričom popoludní môže aj nad Banskú Bystricu prísť prechodne zväčšená oblačnosť, z ktorej zaprší. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 24 stupňov.

Štvrtok (6.9.) prinesie po rozplynutí rannej hmly prevažne jasnú oblohu, zrážky očakávané nie sú. Teplota vzduchu cez deň dosiahne na hranicu 24 stupňov Celzia.

Piatok (7.9.) prinesie síce oblačnosti o niečo málo viac, stále však bude v prvý oficiálny jarmočný deň prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 17 stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 24 stupňov Celzia.

Sobota (8.9.) bude z rána jasná, neskôr popoludní prevažne oblačná, ale znovu len s malou hrozbou kratších a menej výdatných prehánok v popoludňajších hodinách. Najvyššia denná teplota vzduchu stúpne na 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.9.) má byť veľmi podobná sobote. Bude prevažne jasno, neskôr polooblačno, pričom popoludní opäť môže prísť aj kratšia dažďová prehánka. Teploty vzduchu budú od ranných 17 až do popoludňajších 24 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.