Nástup augusta prinesie do Banskej Bystrice opäť pravé leto a aj zvýšené teploty na úrovni okolo 30 stupňov Celzia. Zrážok veľa nebude a tak budú opäť lákať kúpaliská.

pocasie

Pondelok (3.8.) bude prevažne jasný, popoludní a podvečer prevažne zamračený a práve večer sa môže vyskytnúť lokálna búrka. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 22 do popoludňajších 27 stupňov.

Utorok (4.8.) má byť polojasno, bez zrážok a najmä príjemne teplo. Už ráno okolo deviatej môže byť do 25 stupňov, popoludní a podvečer až do 29 stupňov v tieni.

Streda (5.8.) bude na oblohe len veľmi málo oblačnosti a teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 26 do 30 stupňov v tieni počas dňa. Nočná teplota klesne najnižšie k úrovni 19-tich stupňov.

Štvrtok (6.8.) prinesie ešte výraznejšie maximum na úrovni do 31 stupňov, pričom už pri rannej ceste do práce počítajte s teplotou okolo 26 stupňov Celzia. Oblaky sa na oblohe zjavia až neskôr popoludní, no zrážky nehrozia.

Piatok (7.8.) podľa predbežnej predpovede vzdiali úroveň teplôt z príjemných na už skutočne veľké teplo, ktoré môže pri nedodržaní pitného režimu spôsobovať zdravotné problémy či malátnosť. Pri slnečnej oblohe totiž vonkajšie teplomery v tieni ukážu na 34 stupňov Celzia.

Sobota (8.8.) bude prevažne jasná, pričom teploty sa vyšplhajú ku úrovni 33 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.8.) má byť rovnako jasná len s minimom oblakov, z ktorých nehrozia dažďové zrážky. Počas dňa budú teploty v rozmedzí od 27 do 33 stupňov.