Uprostred leta nás opäť čakajú vysoké teploty aj cez 30 stupňov Celzia. K letu však neodmysliteľne patria aj prehánky a búrky, s ktorými musíme v poslednom júlovom týždni rovnako počítať.

Pondelok (26.7.) začne prevažne jasným ránom, ale obloha nad Banskou Bystricou sa postupne zamračí. Dážď, aj vo forme búrky, sa má prejaviť až podvečer a večer. Ráno o siedmej hodine bude teplota vzduchu okolo 20 °C, neskôr stúpne na najviac 28 stupňov Celzia.

Utorok (27.7.) bude jasno, neskôr popoludní začne oblačnosti pribúdať a popoludní či podvečer sa opäť môže zväčšená oblačnosť lokálne prejaviť aj vo forme prehánky či búrky. Nočné teploty klesnú najnižšie ku 18 stupňom Celzia, popoludní opäť stúpne úroveň na teplomeroch v tieni na 28 °C.

Streda (28.7.) má byť prevažne jasná, popoludní a podvečer s prechodným zväčšením oblačnosti, ale len s nízkym rizikom zrážok. Ranné teploty vzduchu budú naďalej okolo 20-tich stupňov, popoludní stúpnu ku 28 stupňom Celzia.

Štvrtok (29.7.) bude jasný a podľa predbežnej predpovede aj najteplejší deň v rámci týždňa. Teploty majú stúpnuť až ku 30 stupňom Celzia a nasledovať by mala aj tropická noc, pri ktorej teploty klesnú najnižšie len ku 22 °C.

Piatok (30. 7.) sa bude niesť v znamení postupného nárastu oblačnosti, z ktorej musíme počas dňa počítať s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu však klesne len mierne, vyšplhať sa má ku 29 °C.

Sobota (31.7.) predbežne prinesie zamračenú oblohu, avšak výdatnejšie zrážky očakávané nie sú. Prehánky či krátka letná búrka sa môžu prejaviť vo večerných hodinách. Teplota vzduchu stúpne ku 27 °C.

Nedeľa (1.8.) v Banskej Bystrici bude pod zamračenou oblohou, ktorá by sa mohla prechodne vyjasniť až popoludní či k večeru. Pokým však zväčšená oblačnosť nad našim regiónom bude, potrvá aj riziko menej výdatných zrážok vo forme prehánok. Nočné teploty klesnú najnižšie ku 16 °C, popoludní stúpnu na 26 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.