Aj druhý augustový týždeň prinesie do Banskej Bystrice horúce letné počasie. A opäť ako v úvode mesiaca, aj tentokrát nás výraznejšia zmena čaká až cez víkend. To by mali teploty spolu s príchodom oblačných frontálnych systémov spolu so zrážkami aspoň čiastočne poklesnúť.

Pondelok (6.8.) bude prevažne jasný. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 20 do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Utorok (7.8.) prinesie znovu prevažne jasnú oblohu a teploty, ktoré sa budú opäť tiahnuť až k úrovni 30 stupňov Celzia v tieni.

Streda (8.8.) bude naďalej teplá a slnečná, oblačnosti však bude počas dňa na oblohe priebežne viac, zrážky ale očakávané nie sú. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 20 až do popoludňajších 31 stupňov Celzia.

Štvrtok (9.8.) má priniesť naďalej prevažne jasnú oblohu. Teplota vzduchu vystúpi až ku hranici 32 stupňov Celzia. Štvrtok by mal byť najteplejším dňom celého týždňa.

Piatok (10.8.) prinesie prevažne polooblačnú oblohu. V poobedňajších hodinách je predpoklad, že sa môže vyskytnúť aj prehánka alebo búrka. To všetko pri teplotách od ranných 24 až do popoludňajších 31 stupňov Celzia.

Sobota (11.8.) má byť oblačná a s hrozbou prehánok či búrok počas celého dňa. Teploty vzduchu aspoň čiastočne poklesnú. Maximá budú na úrovni do 26 stupňov Celzia, nočné minimá okolo 18 stupňov.

Nedeľa (12.8.) bude v znamení zamračenej oblohy. Najmä popoludní a podvečer by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 26 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.

https://bbonline.sk/prehlad-kam-zajst-pocas-leta-na-kupalisko-v-bystrici-a-okoli-2018/