V úvode ďalšieho prázdninového týždňa budú aj naďalej prevládať príjemné letné teploty. Už počas stredy však pocítime výrazné oteplenie a ku koncu týždňa meteorológovia predpokladajú, že denné teploty vzduchu presiahnu aj hranicu tridsiatich stupňov Celzia.

Pondelok (17.7.) má byť prevažne jasno. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 10 do 12 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 22 až 24 stupňov Celzia. Fúkať má slabý premenlivý vietor.

Utorok (18.7.) má priniesť prevažne polooblačnú oblohu, ráno a večer má byť zmenšená oblačnosť a cez deň sa môžu vyskytovať prechodné dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda opäť do 24 stupňov. Ranná teplota vzduchu bude od 12 až do 14 stupňov Celzia. Počas celého dňa bude znovu fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (19.7.) prinesie jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 19 až do popoludňajších 28 stupňov Celzia v tieni.

Štvrtok (20.7.) bude v znamení takmer jasnej oblohy s rannou teplotou okolo 21 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 30 stupňov Celzia.

Piatok (21.7.) prinesie z rána takmer jasnú oblohu a rannú teplotu okolo 23 stupňov Celzia. Postupne však očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak už poobede by mala prevládať zamračená obloha. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 32 stupňov Celzia.

Sobota (22.7.) má byť polooblačná, k večeru sa vyskytnú i dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 23 až do popoludňajších 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (23.7.) bude znovu polooblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 21 až do popoludňajších 28 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.