V prvej polovici týždňa si v Banskej Bystrici užijeme slnečné lúče, no obloha sa od štvrtka zamračí a cez víkend môžeme očakávať aj dážď. Oproti predchádzajúcim mrazivým dňom a týždňom bude teplejšie, keď sa denné teploty vzduchu budú držať nad nulou.

Pondelok (13. 2.) bude sprevádzať premenlivá oblačnosť, z ktorej úhrn zrážok prameniť nebude. Silnejší nárazový vietor nás v meste pod Urpínom nepotrápi. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -3 až -5 do popoludňajších +3 až +5 stupňov Celzia. Počas noci z pondelka na utorok bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred silným vetrom na horách, ktorý môže miestami dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s.

Utorok (14. 2.) bude slnečný. Pri slabom premenlivom vetre sa teploty vzduchu z ranných -2 až -4 počas dňa vyšplhajú na +4 až +6 °C.

Streda (15. 2.) taktiež prinesie prevažne jasnú oblohu bez dažďových či snehových prehánok. Slnečné lúče zohrejú vzduch z ranných -3 až -5 na popoludňajších +4 až +6 stupňov Celzia.

Štvrtok (16. 2.) sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení postupného návratu väčšej oblačnosti, z ktorej však úhrn zrážok prameniť nemá. Z ranných -2 až -4 sa cez deň oteplí na +5 až +7 °C.

Piatok (17. 2.) bude zamračený, pričom podľa predbežnej predpovede môžeme očakávať aj dážď a mrholenie. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 0 až -2 do popoludňajších +5 až +7 stupňov Celzia.

Sobota (18. 2.) bude ďalším zamračeným dňom. V Banskej Bystrici musíme opäť počítať aj s úhrnom dažďových zrážok. Opäť bude o čosi teplejšie, keď sa z ranných +2 až 0 cez deň oteplí na +7 až +9 °C.

Nedeľa (19. 2.) zakončí týždeň v duchu čiastočne vyjasnenej oblohy. Z nej má podľa predbežnej predpovede v skorých ranných hodinách pršať a večer, kvôli očakávanému ochladeniu, aj snežiť. Teploty vzduchu ráno poklesnú na +2 až 0 a popoludní vystúpia na +5 až +7 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.