Uprostred decembra sa musíme v Banskej Bystrici pripraviť na ochladenie, keď sa teploty vzduchu v úvode týždňa budú pohybovať takmer výlučne pod bodom mrazu. Dočkáme sa aj snehových prehánok, no o slovo sa má opäť prihlásiť aj dážď.

Pondelok (12. 12.) bude sprevádzať zamračená obloha, z ktorej má počas celého dňa mierne snežiť. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú počas dňa pohybovať v rozmedzí -1 a -3 stupňov Celzia. Do 15-tej hodiny bude platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorú vydal Slovenský hydrometeorologický ústav aj pre banskobystrický okres. Na pozore by sa tak mali mať najmä vodiči.

Utorok (13. 12.) bude ráno mrazivý, keď teploty vzduchu v skorých ranných hodinách poklesnú na -6 až -8. SHMÚ vydal aj výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami, ktoré môžu ojedinele v banskobystrickom okrese klesnúť na -15 až -17 °C. Na Luciu sa obloha vyjasní, takže úhrn zrážok očakávať nemusíme. Počas slnečného dňa sa v meste pod Urpínom oteplí na -3 až -1 stupeň Celzia. Silný nárazový vietor nás nepotrápi ani v utorok.

Streda (14. 12.) prinesie návrat veľkej oblačnosti, z ktorej má najmä v druhej polovici dňa prameniť úhrn snehových zrážok. Opäť môžeme očakávať mrazivé ráno, keď teploty vzduchu v noci z utorka na stredu klesnú na -6 až -8 stupňov Celzia. Vzduch sa popoludní zohreje na -3 až -1 °C.

Štvrtok (15. 12.) bude v Banskej Bystrici taktiež prevažne zamračený, pričom ojedinele môže mierne snežiť. Oproti predošlým dňom sa oteplí, keď sa teploty vzduchu z ranných -2 až -4 počas dňa vyšplhajú na +1 až +3 stupne Celzia.

Piatok (16. 12.) má začať silným dažďom, ktorý má doprevádzať aj sneženie. Obloha má byť opäť zamračená. Z ranných +1 až -1 sa cez deň oteplí na +2 až +4 °C.

Sobota (17. 12.) má byť ďalším zamračeným dňom, no obloha sa má večer vyjasniť. Opäť treba počítať aj s ojedinelým miernym snežením. Po dvoch dňoch s hodnotami nad nulou sa opäť ochladí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných -3 až -5 do popoludňajších -1 až +1 °C.

Nedeľa (18. 12.) prinesie vyjasnenie oblohy a viac slnečných lúčov. Úhrn zrážok v samom závere týždňa tak nateraz očakávať nemusíme. Teploty vzduchu ráno klesnú na -5 až -7, počas dňa sa vyšplhajú na -1 až +1 stupeň Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.