Nasledujúci týždeň sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, z ktorej by podľa meteorologických modulov malo pršať takmer počas celého týždňa. V utorok a stredu môžeme očakávať aj silnejší nárazový vietor. Oproti predošlým dňom sa ochladí.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok a utorok výstrahu 2. stupňa pred dažďom aj pre banskobystrický okres.

Pondelok (12. 10.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy s úhrnom zrážok počas celého dňa. Fúkať bude slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 9 až 13 °C.

Utorok (13. 10.) bude dňom s prevažne úplne zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať počas celého dňa, najvýraznejšie ráno a popoludní. Z ranných 2 až 3 sa cez deň oteplí na 5 až 7 stupňov Celzia.

Streda (14. 10.) bude v meste pod Urpínom opäť daždivá, pričom v okrese môže vo vyššej nadmorskej výške miestami aj snežiť. Obloha bude opäť prevažne úplne zamračená. Teplota vzduchu sa z ranných 4 cez deň vyšplhá len na 7 až 10 °C.

Štvrtok (15. 10.) sa bude niesť v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, pričom slnko by malo vykuknúť len v ranných hodinách. Úhrn zrážok môžeme očakávať v druhej polovici dňa. Z ranných 4 až 2 sa cez deň oteplí na maximálnych 9 až 11 stupňov Celzia.

Piatok (16. 10.) prinesie veľkú oblačnosť, z ktorej by mal prameniť úhrn dažďových zrážok počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 6 až 10 °C.

Sobota (17. 10.) bude víkendovým dňom so zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať v dopoludňajších hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 6 až 4 do denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (18. 10.) zakončí týždeň v znamení ústupu oblačnosti a počas tohto dňa by sme si mali užiť aj slnečné lúče. Prehánky sa môžu vyskytnúť večer. Z ranných 2 až 0 sa cez deň oteplí na 8 až 10 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.