Ani v závere mája si ešte v Banskej Bystrici vysoké teploty vzduchu nad úrovňou 20 °C neužijeme. Oblačnosť bude počas nasledujúceho týždňa premenlivá, pričom očakávať môžeme aj dážď.

Pondelok (24. 5.) otvorí týždeň v znamení zrána jasnej, od obeda už zamračenej oblohy, z ktorej bude podľa meteorologických modulov večer pršať. Fúkať bude prevažne juhovýchodný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť až 9 m/s. Z denných 16 až 18 sa v noci ochladí na 10 až 8 °C.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelkové ráno výstrahu 1. stupňa pred prízemným mrazom, pričom teplota vzduchu v okrese ojedinele klesne na 0 až -2 °C. Vo večerných až utorňajších ranných hodinách bude takisto platiť výstraha 1. stupňa pred silným vetrom na horách.

Utorok (25. 5.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť, z ktorej majú v skorých ranných a večerných hodinách prameniť prehánky. Severný až severozápadný vietor v nárazoch dosiahne rýchlosť 9 až 12 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 17 až 19, v noci klesne na 8 až 6 stupňov Celzia.

Streda (26. 5.) bude prevažne slnečná, pričom z jasnej až polojasnej oblohy pršať nebude. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 17 až 19 do najnižších nočných 8 až 6 °C.

Štvrtok (27. 5.) prinesie spočiatku malú, k večeru už zväčšenú oblačnosť. V podvečerných až nočných hodinách môžeme očakávať aj prehánky. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 19 až 21 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 10 až 8 °C.

Piatok (28. 5.) sa bude niesť v znamení zrána veľkej, no postupne zmenšujúcej sa oblačnosti. Počas celého dňa treba počítať s prehánkami. Teplota vzduchu z najvyšších denných 15 až 17 v noci klesne na 9 až 7 stupňov Celzia.

Sobota (29. 5.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou, pričom v druhej polovici dňa môžeme očakávať dážď. Z denných 14 až 16 sa v noci ochladí na 8 až 6 °C.

Nedeľa (30. 5.) zakončí týždeň v znamení spočiatku jasnej, v druhej polovici dňa už zamračenej oblohy s prehánkami. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 14 až 16, v noci klesne na 9 až 7 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.