Predposledný septembrový týždeň bude chladnejší, keď denné teploty vzduchu nebudú v Banskej Bystrici atakovať hranicu 20-tich stupňov Celzia. Aj naďalej musíme počítať so zväčšenou oblačnosťou a dažďom.

Pondelok (19. 9.) bude daždivý, pričom s úhrnom zrážok musíme počítať počas celého dňa. Obloha bude prevažne úplne zamračená. Severozápadný vietor zafúka krátkodobo dopoludnia a popoludní nárazovou rýchlosťou do 8 m/s. Bude chladno, keď sa teploty vzduchu z ranných 8 až 6 cez deň vyšplhajú len na 10 až 12 °C.

Utorok (20. 9.) prinesie pretrvávajúcu zväčšenú oblačnosť. Prehánky môžeme očakávať až do popoludňajších hodín. Obloha sa k večeru vyjasní. Z ranných 7 až 5 sa cez deň oteplí na 13 až 15 stupňov Celzia. Severozápadný vietor má okolo poludnia fúkať v nárazoch rýchlosťou do 8 m/s.

Streda (21. 9.) sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení ústupu oblačnosti. Napriek tomu sa v druhej polovici dňa môžu vyskytnúť prehánky. Ráno bude chladné, keď teploty vzduchu môžu klesnúť až k 3 °C. Popoludní môžeme očakávať hodnoty na úrovni 14 až 16 stupňov Celzia.

Štvrtok (22. 9.) má sprevádzať spočiatku veľká, v druhej polovici dňa už menšia oblačnosť. Podľa meteorologických modelov sa majú vyskytnúť prehánky, a to najmä popoludní. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až 5 do popoludňajších 14 až 16 °C.

Piatok (23. 9.) má byť polojasný a bez úhrnu zrážok. Vzduch sa z ranných 6 až 4 cez deň zohreje na 14 až 16 stupňov Celzia.

Sobota (24. 9.) má priniesť návrat veľkej oblačnosti. Zo zamračenej oblohy však podľa predbežnej predpovede pršať nemá. Teploty vzduchu sa z ranných 7 až 5 cez deň vyšplhajú na 15 až 17 °C.

Nedeľa (25. 9.) má byť v meste pod Urpínom taktiež zamračená, no dážď sa nateraz nepredpokladá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až 6 do denných 15 až 17 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.