Cez víkend sme si ešte mohli užiť príjemné teploty vzduchu, lenže už v úvode týždňa sa má citeľne ochladiť. Čaká nás tak mnoho zamračených dní, počas ktorých budú aj výrazné dažďové prehánky.

pocasie dazdPondelok (3.10.) má byť oblačno až zamračené a dopoludnia aj s dažďom. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 10 až 12 stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje len mierne, a to najviac na hodnotu štrnásť stupňov Celzia.

Utorok (4.10.) má priniesť spočiatku zamračenú oblohu, k večeru očakávame prevažne malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám mierne klesne, a to na 11 až 13 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 8 do 10 stupňov Celzia.

Streda (5.10.) prinesie zamračenú oblohu.  Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo štyroch stupňov Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 8 stupňov Celzia.

Štvrtok (6.10.) má byť opäť prevažne oblačno. Počítať musíme aj s dažďovými prehánkami, ktoré sa majú vyskytnúť počas celého dňa. Intenzívny dážď má pokračovať aj v noci zo štvrtka na piatok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 3 do popoludňajších 7 stupňov Celzia.

Piatok (7.10.) má byť po väčšinu dňa oblačno až zamračené s dennou teplotou vzduchu približne deväť stupňov Celzia. Na niektorých miestach sa očakáva znovu aj dážď. V čase okolo obeda meteorológovia predpokladajú rozpadávanie oblačnosti, a tak podvečer by malo byť polooblačno. Ranná teplota vzduchu bude okolo 5 stupňov Celzia.

Sobota (8.10.) bude taktiež v znamení oblačného dňa a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných osem do popoludňajších 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (9.10.) bude v znamení ďalšieho oblačného dňa, avšak už s intenzívnejšími dažďovými zrážkami. Ranná a rovnako aj denná teplota vzduchu by sa mala pohybovať len na úrovni 9 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.