Posledný januárový týždeň sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení chladného počasia s prevažne zvýšenou oblačnosťou. Niekoľkokrát počas týždňa môžeme očakávať aj úhrn dažďových či snehových zrážok. Teploty vzduchu sa budú väčšinou pohybovať okolo hranice 0 stupňov Celzia.

Pondelok (27. 1.) otvorí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, neskôr polojasnej oblohy, z ktorej by pršať či snežiť nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 2 až 4 stupňov Celzia.

Utorok (28. 1.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo snežiť najmä v ranných až popoludňajších hodinách. Fúkať bude len slabý južný vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -1 až -3 °C do najvyšších denných 0 až 2 stupňov Celzia.

Streda (29. 1.) bude v znamení z rána zníženej, neskôr zvýšenej oblačnosti, pri čom okolo poludnia môžeme očakávať aj sneženie. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -3 až -5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 0 do 2 stupňov Celzia.

Štvrtok (30. 1.) prinesie polojasnú, k večeru zamračenú oblohu, z ktorej by však snežiť ani pršať počas dňa nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -1 až -3 °C do najvyšších denných 0 až 2 stupňov Celzia.

Piatok (31. 1.) zakončí mesiac január v znamení prevažne zamračenej oblohy. Úhrn dažďových či snehových zrážok môžeme očakávať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 3 až 5 stupňov Celzia.

Sobota (1. 2.) bude prvým februárovým dňom, ktorý prinesie zvýšenú oblačnosť, pri čom môže aj mierne pršať. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -1 až -3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 3 do 5 stupňov Celzia.

Nedeľa (2. 2.) zakončí týždeň v znamení zvýšenej oblačnosti s možnosťou úhrnu dažďových zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 2 až 0 °C do najvyšších denných 4 až 6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.