Chladnejšie májové dni striedajú tie príjemnejšie a ani nový týždeň neprinesie výraznejšiu zmenu. Črtá sa však už dlhodobejšie oteplenie. K tomu sa však dostaneme až po niekoľkých veterných a upršaných dňoch.

Pondelok (13.5.) bude v Banskej Bystrici zamračený. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 9 do popoludňajších 15 stupňov Celzia. Počas celého dňa nás má sprevádzať aj silný vietor, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (14.5.) má byť prevažne zamračený a s dažďom, ktorý bude najintenzívnejší v ranných hodinách. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to nanajvýš na 11 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 5 stupňov Celzia.

Streda (15.5.) prinesie zamračenú oblohu. Počas celého dňa nás majú sprevádzať aj dažďové zrážky či búrky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až do popoludňajších 16 stupňov.

Štvrtok (16.5.) má priniesť opäť mnoho oblačnosti. V ranných a dopoludňajších hodinách musíme počítať ešte aj s dažďom, avšak meteorológovia nevylučujú ani búrky. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 16 stupňov.

Piatok (17.5.) bude už v znamení takmer jasnej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť na úrovni približne 10 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať do 20 stupňov.

Sobota (18.5.) má byť polooblačná a popoludní či podvečer sa môže vyskytnúť i slabšia prehánka. Najvyššia denná teplota vzduchu dosiahne približne 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.5.) zostane v znamení polooblačnej oblohy, pričom v čase okolo obeda môže pretrvávať prechodne zväčšená oblačnosť. Teploty vzduchu očakávame od ranných 15 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.