Typicky jesenné počasie, pri ktorom by nás nemali prekvapiť ranné mrazy. Tak bude vyzerať úvod októbra v Banskej Bystrici.

Pondelok (1.10.) bude v Banskej Bystrici oblačný až zamračený a popoludní sa vyskytnú i prehánky. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 3 do popoludňajších 13 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor. V skorých ranných hodinách platí aj výstraha pred prízemným mrazom.

Utorok (2.10.) má byť ráno zamračený, neskôr prevažne jasný. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 14 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 6 až do 8 stupňov. Cez deň bude opäť pofukovať slabý premenlivý vietor.

Streda (3.10.) prinesie mnoho oblačnosti a v popoludňajších hodinách i dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až do popoludňajších 13 stupňov.

Štvrtok (4.10.) bude zrána zamračený, avšak už dopoludnia sa oblačnosť má rozpadať, a tak po zvyšok dňa očakávame jasnú oblohu. Teplota vzduchu cez deň neprekročí 13 stupňov Celzia.

Piatok (5.10.) má priniesť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo troch stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 15 stupňov Celzia.

Sobota (6.10.) má byť polooblačná. Najmä k večeru očakávame aj výskyt dažďových prehánok, ktoré by mali pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni do 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.10.) bude v znamení zamračenej oblohy a s dažďom. Teploty vzduchu budú od ranných 10 až do popoludňajších 16 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.