Po niekoľkých búrkach, ktoré zasiahli Banskú Bystricu a okolie v posledných dňoch, sa obloha v ďalšom týždni vyjasní. Počas pracovného týždňa môžeme očakávať teploty presahujúce aj 30 stupňov Celzia. Cez víkend sa teplota vzduchu síce zníži, ale zrážky by sa mali Bystričanom vyhnúť.

Pondelok (24.6.) bude prevažne slnečný, alebo len s malou oblačnosťou. Fúkať bude slabý premenlivý vietor a oproti víkendu sa oteplí. Minimálna ranná teplota vzduchu neklesne pod 15°C a cez deň nás čaká maximálna teplota 28 stupňov Celzia.

Utorok (25.6.) bude v znamení jasnej oblohy, na ktorej sa len zriedka vyskytnú oblaky. Vietor bude opäť slabý a premenlivý. Ranné teploty sa budú pohybovať od 16 do 18°C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty budú na úrovni od 28 do 30 stupňov Celzia.

Streda (26.6.) bude z celého týždňa najteplejším dňom. Obloha bude opäť prevažne jasná. Najnižšia ranná teplota klesne tesne pod 20°C a cez deň sa teplota vzduchu v Banskej Bystrici a okolí môže vyšplhať až na 32 stupňov Celzia.

Štvrtok (27.6.) bude v znamení doznievanie slnečného a teplého počasia. Obloha bude prevažne jasná, aj keď popoludní sa môžu vyskytnúť mraky, z ktorý môžu spadnúť aj dažďové zrážky. Ranná teplota klesne pod 20°C a cez deň nás opäť podľa meteorologických modulov čaká pokorenie hranice 30 stupňov Celzia.

Piatok (28.6.) zakončí pracovný týždeň v znamení ochladenia a polojasnej oblohy. Prehánky by Bystričanov zasiahnuť nemali. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni 15°C, zatiaľ najvyššia čo denná teplota oproti predošlým dňom klesne na 24 až 26 stupňov Celzia.

Sobota (29.6.) bude opäť chladnejšia, ale bez zrážok. Obloha sa bude striedavo meniť z jasnej na zamračenú. Najnižšie ranné teploty klesnú pod 15°C a maximálna denná teplota sa bude pohybovať od 22 do 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (30.6.) zakončí týždeň v znamení jasnej a slnečnej oblohy. Teploty sa však opäť výrazne nezvýšia. Tie najnižšie ranné budú na úrovni 12 až 14°C a najvyššie denné sa budú pohybovať od 21 do 23 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.