Oproti predošlým dňom sa v Banskej Bystrici mierne oteplí, keď sa najvyššie denné teploty vzduchu môžu vyšplhať tesne nad hranicu 15 stupňov Celzia. Dážď môžeme očakávať vo štvrtok a v piatok. Slnečné lúče si užijeme v úvode týždňa a cez víkend, uprostred týždňa má byť naopak zamračené. 

Pondelok (18. 10.) bude spočiatku oblačný, no obloha sa v druhej polovici dňa vyjasní. Dážď očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 12 až 14, v noci klesne na 3 až 1 °C.

Utorok (19. 10.) prinesie premenlivú oblačnosť, z ktorej úhrn zrážok prameniť nebude. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od maximálnych denných 14 až 16 do nočných 4 až 2 stupňov Celzia.

Streda (20. 10.) sa bude niesť v znamení zrána malej, no neskôr už veľkej oblačnosti. Pršať však počas tohto dňa ešte nemá. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 13 až 15 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 6 až 4 °C.

Štvrtok (21. 10.) má v meste pod Urpínom sprevádzať zamračená obloha a dážď. Pršať by podľa meteorologických modulov malo najmä vo večerných hodinách. Cez deň sa oteplí na pomerne príjemných 14 až 16 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v noci klesne na 9 až 7 °C.

Piatok (22. 10.) bude taktiež zamračený a daždivý, pričom najvýraznejšie má predbežne pršať popoludní. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí, keď teplota vzduchu z denných 10 až 12 v noci klesne na 4 až 2 stupne Celzia.

Sobota (23. 10.) prinesie čiastočné vyjasnenie oblohy. Počas tohto dňa predbežne pršať nemá. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 8 až 10 do nočných 3 až 1 °C.

Nedeľa (24. 10.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti bez úhrnu dažďových zrážok. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 9 až 11 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +1 až -1 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.