Počas nasledujúceho týždňa môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať mierne oteplenie a ústup oblačnosti. Najpríjemnejšie by malo byť vo štvrtok, pršať bude až cez víkend.

Pondelok (19. 10.) otvorí týždeň v znamení cez deň jasnej, večer polojasnej až zamračenej oblohy. Úhrn zrážok sa počas tohto dňa nepredpokladá. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 2 až 0 sa počas dňa oteplí na maximálnych 9 až 11 °C.

Utorok (20. 10.) bude dňom s cez deň zväčšenou, večer len minimálnou oblačnosťou, pričom ani počas tohto dňa by pršať nemalo. Fúkať bude slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 3 až 1 do najvyšších denných 9 až 11 stupňov Celzia.

Streda (21. 10.) prinesie ráno jasnú až polojasnú, k večeru zamračenú oblohu, z ktorej by ani počas tohto dňa pršať nemalo. Juhovýchodný vietor môže v nárazoch fúkať rýchlosťou až 10 m/s. Teplota vzduchu sa z ranných 2 až 0 cez deň vyšplhá na 11 až 13 °C.

Štvrtok (22. 10.) sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení oteplenia a prevažne úplne jasnej oblohy bez zrážok. Množstvo slnečných lúčov sa odzrkadlí aj na teplote vzduchu, ktorá sa za ranných 7 až 5 cez deň vyšplhá na 16 až 18 stupňov Celzia.

Piatok (23. 10.) prinesie veľkú oblačnosť, no s prevažne úplne zamračenej oblohy by ani počas tohto dňa pršať nemalo. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 6 až 4 do najvyšších denných 13 až 15 °C.

Sobota (24. 10.) bude daždivým víkendovým dňom so zamračenou oblohou. Úhrn zrážok môžeme očakávať počas celého dňa. Fúkať môže aj silnejší nárazový vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 8 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (25. 10.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať najmä dopoludnia. Severný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 6 až 14 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.