Prvý májový týždeň sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení premenlivého počasia. Niektoré dni budú slnečné, inokedy zas bude obloha zamračená a očakávať môžeme aj prehánky. Najvyššie denné teploty vzduchu sa vyšplhajú nad hranicu 15 stupňov Celzia.

Pondelok (3. 5.) otvorí týždeň v znamení cez deň zväčšenej, večer už minimálnej oblačnosti. V popoludňajších hodinách môžeme očakávať aj mierne prehánky. Fúkať bude prevažne severozápadný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 5 až 8 m/s. Z denných 10 až 12 sa v noci ochladí na 4 až 2 °C.

Utorok (4. 5.) prinesie spočiatku malú, večer už zväčšenú oblačnosť. Úhrn zrážok počas tohto dňa podľa meteorologických modulov očakávať nemusíme. Prevažne južný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 13 až 15 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 15 až 17, v noci klesne na 4 až 2 stupne Celzia.

Streda (5. 5.) bude prevažne zamračená, pričom v podvečerných až neskorých nočných hodinách môžeme očakávať aj dážď. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 15 až 17 °C.  V noci sa ochladí na 6 až 4 stupne Celzia.

Štvrtok (6. 5.) sa bude niesť v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej by malo pršať len v skorých ranných hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 11 až 13 do nočných 5 až 3 °C.

Piatok (7. 5.) bude prevažne zamračený. Počas tohto dňa môžeme očakávať aj mierne prehánky. Z denných 14 až 16 sa v noci ochladí na 6 až 4 stupne Celzia.

Sobota (8. 5.) bude slnečným víkendovým dňom s vyjasnenou oblohou bez zrážok. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 15 až 17, v noci klesne na 7 až 5 stupňov Celzia.

Nedeľa (9. 5.) zakončí týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy, z ktorej počas tohto dňa pršať nemá. Cez deň sa oteplí na 18 až 20 °C. Teplota vzduchu v noci klesne na 7 až 5 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.