Ochladenie, ktoré v uplynulých dňoch vystriedalo príjemné slnečné počasie s vysokými teplotami vzduchu, bude pretrvávať aj počas nasledujúceho týždňa. Teploty vzduchu budú nízke najmä od utorka do štvrtka, kedy môžeme v Banskej Bystrici očakávať aj snehové prehánky.

Veľkonočný pondelok (5. 4.) bude spočiatku slnečný. Oblačnosť sa však v druhej polovici dňa zväčší a počas noci z pondelka na utorok môžeme očakávať aj dážď so snehom. Potrápi nás juhozápadný vietor, ktorý bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 11 až 13 m/s. Z denných 11 až 13 sa v noci ochladí na 0 až -2 °C.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na tento deň pre banskobystrický okres výstrahu 1. stupňa pred silným vetrom na horách, ktorý miestami dosiahne v nárazoch rýchlosť 30 až 35 m/s.

Utorok (6. 4.) sa bude niesť v znamení počas dňa zamračenej, večer vyjasnenej oblohy, z ktorej by malo pršať a snežiť len v skorých ranných hodinách. Fúkať bude prevažne západný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 5 až 8 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 4 až 6 do nočných -2 až -4 stupňov Celzia.

SHMÚ vydal pre okres Banská Bystrica na tento deň výstrahu 1. stupňa pred tvorbou snehových jazykov, ktorá sa očakáva ojedinele v polohách nad 700 m.

Streda (7. 4.) prinesie premenlivú oblačnosť. V druhej polovici dňa môžeme očakávať snehové prehánky, ktoré môže sprevádzať aj dážď. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá len na 4 až 6, večer klesne na -2 až -4 stupne Celzia.

Štvrtok (8. 4.) bude dňom so zrána veľkou, no postupne zmenšujúcou sa oblačnosťou. Podľa meteorologických modulov by malo snežiť najmä dopoludnia, no snehové, ale aj dažďové prehánky nás môžu potrápiť aj v neskorších hodinách. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 4 až 6 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na -2 až -4 °C.

Piatok (9. 4.) prinesie mierne oteplenie, keď teplota vzduchu cez deň dosiahne 9 až 11 stupňov Celzia a v noci sa udrží tesne nad nulou. Oblačnosť bude zrána malá, v druhej polovici dňa už zväčšená. Pršať ani snežiť by počas tohto dňa nemalo.

Sobota (10. 4.) bude oblačným víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou. Úhrn zrážok sa podľa meteorologických modulov nepredpokladá. Cez deň sa oteplí na 10 až 12 °C. Teplota vzduchu v noci klesne na +4 až +2 stupne Celzia.

Nedeľa (11. 4.) zakončí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, večer už vyjasnenej oblohy. Dažďové prehánky môžeme očakávať v skorých ranných hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 8 až 10 do nočných +4 až +2 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.