Najbližší týždeň nás čakajú daždivé dni. Snežiť by malo len ojedinele, no dáždnik by sme si mali do svojej výbavy pribaliť na celý pracovný týždeň. Denné teploty by mali byť konštantne nad nulou, objavia sa ale ranné prízemné mrazy. 

Pondelok (8.1.) bude prevažne zamračená obloha s občasným dažďom. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 4 do 5 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vystúpi na 7 stupňov Celzia.

Utorok (9.1.) má byť polojasný, neskôr prevažne zamračený, popoludní sa môžu vyskytnúť mierne dažďové prehánky. Ranná teplota sa má pohybovať od 3 do 4 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude podobná ako v pondelok, 6 až 8 stupňov Celzia.

Streda (10.1.) prinesie mnoho oblačnosti a výrazný dážď počas celého dňa. Ranná teplota sa bude pohybovať okolo troch stupňov Celzia nad nulou. Teplota vzduchu cez deň bude na úrovni len do 5 stupňov.

Štvrtok (11.1.) sa počasie tiež pozitívne nezmení.  Tento deň sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy a počas celého dňa by malo pršať, miestami aj padať dážď so snehom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od rannej nuly až do popoludňajších plus 6 stupňov Celzia.

Piatok (12.1.)  má byť oblačný, no konečne by malo prestať pršať. Prídu však ranné mrazy, v skorých ranných hodinách bude okolo dvoch stupňov pod nulou a najvyššia denná teplota vzduchu bude +5 stupňov Celzia.

Sobota (13.1.) bude zamračená a počas dňa bude postupne teplota vzduchu klesať výraznejšie pod nulu. Zatiaľ čo ráno ešte budú teploty okolo +2 stupňov Celzia, podvečer a neskôr večer klesnú aj k -5 stupňom. Počas celého dňa musíme počítať so slabším snežením.

Nedeľa (14.1.) už bude počas celého dňa mrazivá, s teplotami od -5 do -2 stupňov Celzia. Obloha bude stále zamračená a má z nej aj snežiť, s pribúdajúcimi hodinami pritom stále viac.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.