Aj v štvrtom májovom týždni môžeme v meste pod Urpínom očakávať premenlivé počasie. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú držať nad hranicou dvadsiatich stupňov Celzia a užijeme si aj množstvo slnečných lúčov, no počítať musíme aj s prehánkami či búrkami.

Pondelok (22. 5.) začne s jasnou oblohou, na ktorej sa má ukázať viac oblakov popoludní, kedy môžeme očakávať aj prehánky. K večeru sa obloha opäť vyjasní. Práve popoludní zafúka severozápadný vietor silnejšie, a to v nárazoch rýchlosťou do 14 m/s. Z ranných 13 až 11 sa počas dňa oteplí na 21 až 23 °C.

Utorok (23. 5.) bude v Banskej Bystrici taktiež zrána slnečný a bez oblakov. Okolo poludnia sa však oblačnosť zväčší, a v druhej polovici dňa tak musíme počítať aj s úhrnom zrážok. Popoludní a potom aj večer, kedy nás majú potrápiť prehánky či búrky, má juhozápadný vietor fúkať v nárazoch rýchlosťou 10 až 14 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných 13 až 11 cez deň vyšplhajú na 22 až 24 stupňov Celzia.

Streda (24. 5.) prinesie opäť premenlivú oblačnosť. Pred prehánkami či búrkami sa musíme mať na pozore prakticky počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 13 až 11 do popoludňajších 20 až 22 °C.

Štvrtok (25. 5.) bude v meste pod Urpínom takmer počas celého dňa sprevádzať jasná obloha, ktorá sa však má popoludní na pár hodín zamračiť, a tak môžeme opäť očakávať aj prehánky či búrky. Vzduch sa z ranných 12 až 10 počas dňa zohreje na 21 až 23 stupňov Celzia.

Piatok (26. 5.) bude podľa predbežnej predpovede tiež slnečný, keď sa oblačnosť zväčší len krátkodobo popoludní, ale úhrn zrážok priniesť nemá. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 12 až 10 a cez deň vystúpia na 20 až 22 °C.

Sobota (27. 5.) má byť v Bystrici spočiatku jasná, v druhej polovici polojasná a bez zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 10 až 8 do popoludňajších 17 až 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (28. 5.) má zakončiť štvrtý májový týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej pršať nemá. Z ranných 9 až 7 sa počas dňa oteplí na 18 až 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.