Posledný augustový týždeň, ktorý prinesie aj oslavy SNP, sa bude niesť v znamení striedavej oblačnosti a teplôt, ktoré budú príjemné, ale prekročenie hranice 30 stupňov Celzia sa podľa meteorologických modulov nepredpokladá. Pravdepodobnosť prehánok či búrok prislúcha v menšej, niekedy väčšie miere každému dňu v nasledujúcom týždni.

Pondelok (26.8.) odštartuje týždeň v znamení polojasnej až zamračenej oblohy. Prehánky pretrvávajúce z nočných búrok môžu pretrvávať do skorých ranných pondelňajších hodín. Teploty sa budú pohybovať od ranných 18 až 16 °C do najvyšších denných 24 až 26 stupňov Celzia.

Utorok (27.8.) bude cez deň prevažne s polooblačnou, ráno a večer s jasnou oblohou. Prípadné prehánky, či búrky sa môžu vyskytnúť v popoludňajších hodinách. Fúkať bude iba slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 19 do 17 °C a cez deň nás čakajú hodnoty na úrovni 25 až 27 stupňov Celzia.

Streda (28.8.) bude v znamení spočiatku jasnej až polojasnej oblohy, na ktorej pribudnú v podvečerných hodinách a s tým môžu prísť aj prehánky či búrky. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 19 do 17 stupňov Celzia, zatiaľ čo cez deň môžeme očakávať najvyššie teploty na úrovni 26 až 28 °C.

Štvrtok (29.8.) bude patriť oslavám SNP a obloha bude počas nich prevažne jasná až polojasná. Výraznejšie prehánky či búrky sa podľa meteorologických modulov nepredpokladajú. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 18 až 20 °C do najvyšších denných 26 až 28 stupňov Celzia.

Piatok (30.8.) bude v znamení prevažne polojasnej, k večeru zamračenej oblohy, z ktorej môžu vo večerných hodinách spadnúť dažďové zrážky. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 20 až 18 °C, zatiaľ čo cez deň sa budú maximálne teploty pohybovať od 27 do 29 stupňov Celzia.

Sobota (31.8.) zakončí mesiac august v znamení polojasnej, k večeru jasnej oblohy. Teploty sa budú pohybovať od najnižších ranných 20 až 18 °C do najvyšších denných 26 až 28 stupňov Celzia.

Nedeľa (1.9.) zakončí týždeň a zároveň odštartuje mesiac september v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy bez výraznejších zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 19 až 17 °C do najvyšších denných 25 až 27 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.