Po slnečných a teplých dňoch môžeme na prelome mesiacov marec a apríl očakávať v Banskej Bystrici veľkú oblačnosť, ktorú bude sprevádzať aj úhrn zrážok a postupné ochladenie.

Pondelok (28. 3.) bude ešte slnečným dňom s úplne jasnou oblohou. Juhozápadný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou do 8 m/s. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na 17 až 19, v noci klesnú na +4 až +2 °C.

Utorok (29. 3.) prinesie už zväčšenú oblačnosť, z ktorej však úhrn zrážok ešte prameniť nebude. Západný vietor dosiahne popoludní v nárazoch rýchlosť do 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 17 až 19 do nočných 6 až 4 stupňov Celzia.

Streda (30. 3.) bude zamračená a najmä k večeru treba počítať aj s dažďovými prehánkami. Z denných 14 až 16 sa v noci ochladí na 8 až 6 °C.

Štvrtok (31. 3.) zakončí mesiac marec v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti. Pršať má počas celého dňa, najvýraznejšie večer. Oproti predošlým dňom sa ochladí, keď denné teploty vzduchu dosiahnu 9 až 11 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +4 až +2 °C.

Piatok (1. 4.) má byť taktiež zamračený, pričom s úhrnom dažďových zrážok treba počítať najmä v prvej polovici dňa. Teploty vzduchu z denných 6 až 8 °C klesnú v noci k nule.

Sobota (2. 4.) prinesie opäť veľkú oblačnosť. Od večerných hodín až do nedele má podľa predbežnej predpovede snežiť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 4 až 6 do nočných 0 až -2 stupňov Celzia.

Nedeľa (3. 4.) má byť dňom so zamračenou oblohou, z ktorej má podľa meteorologických modulov v prvej polovici dňa snežiť. Teploty vzduchu z denných 4 až 6 v noci klesnú na -2 až -4 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.