V predposlednom novembrovom týždni sa počasie oproti predošlému obdobiu príliš nezmení. Obloha bude v Banskej Bystrici a okolí počas celého týždňa prevažne zamračená, očakávať môžeme niekoľko sychravých a daždivých dní. Denné teploty vzduchu sa budú pohybovať na úrovni okolo 10 stupňov Celzia.

Pondelok (18. 11.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy. Pršať by malo v popoludňajších až podvečerných hodinách, počas ktorých by mal fúkať južný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 11 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 6 do denných 12 stupňov Celzia.

Utorok (19. 11.) bude dňom so spočiatku zníženou, postupne vysokou oblačnosťou. Dažďové zrážky by v tento deň spadnúť nemali. Najnižšie ranné teploty vzduchu klesnú na  4 až 2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 10 do 12 stupňov Celzia.

Streda (20. 11.) bude opäť v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo zapršať najmä v popoludňajších až podvečerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 2 až 0 °C do najvyšších denných 10 až 12 stupňov Celzia.

Štvrtok (21. 11.) bude dňom, počas ktorého bude obloha naďalej prevažne zamračená. Dážď môžeme očakávať počas celého dňa, v najvýraznejšej miere v popoludňajších hodinách. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od 7 do 10 stupňov Celzia.

Piatok (22. 11.) zakončí pracovný týždeň v znamení zvýšenej oblačnosti a opäť sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky, ktoré môžeme očakávať kedykoľvek počas dňa. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od 6 do 9 stupňov Celzia.

Sobota (23. 11.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej môže počas dňa mierne zapršať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 6 °C do najvyšších denných 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (24. 11.) zakončí týždeň v znamení pokračujúcej zvýšenej oblačnosti, napriek ktorej by však tento deň pršať nemalo. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 7 až 5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 9 do 11 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.