V úvode apríla môžeme v Banskej Bystrici očakávať prevažne zamračenú oblohu, z ktorej má podľa meteorologických modulov pršať počas viacerých dní v najbližšom týždni. Od stredy sa mierne oteplí, keď sa denné teploty vzduchu vyšplhajú nad hranicu 10 °C.

Pondelok (4. 4.) bude ešte polooblačný a bez úhrnu zrážok. V druhej polovici dňa nás potrápi južný vietor, ktorý zafúka v nárazoch rýchlosťou 10 až 14 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných -3 až -5 cez deň vyšplhajú len na +6 až +8 °C. Od pondelkového večera do utorkového rána bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne miestami nad pásmom lesa v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s.

Utorok (5. 4.) bude zamračený, pričom najmä v prvej polovici dňa môžeme očakávať dážď so snehom. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +3 až +1 do denných 6 až 8 stupňov Celzia.

Streda (6. 4.) prinesie oteplenie, keď sa teploty vzduchu z ranných +4 až +2 cez deň vyšplhajú na 12 až 14 °C. Obloha bude naďalej zamračená a počas celého dňa treba počítať s dažďovými prehánkami.

Štvrtok (7. 4.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať pretrvávajúca veľká oblačnosť, z ktorej má opäť prameniť aj úhrn dažďových zrážok, a to najmä ráno. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných 6 až 4 a denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Piatok (8. 4.) má byť podľa predbežnej predpovede zamračený a daždivý. Teploty vzduchu sa z ranných 8 až 6 cez deň vyšplhajú na 11 až 13 °C.

Sobota (9. 4.) má priniesť veľkú oblačnosť a výdatný úhrn dažďových zrážok počas celého dňa. Z ranných 8 až 6 sa cez deň oteplí na 12 až 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (10. 4.) má zakončiť týždeň v znamení spočiatku veľkej, no postupne zmenšujúcej sa oblačnosti. Aj počas tohto dňa treba počítať s dažďom. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +4 až +2 do denných 8 až 10 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.