Počas ďalšieho júnového týždňa môžeme očakávať prevažne veľkú oblačnosť, ktorá by mala počas každého z nasledujúcich siedmich dní priniesť aj úhrn dažďových zrážok. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude v meste pod Urpínom pohybovať prevažne nad hranicou 20 °C.

Pondelok (8. 6.) odštartuje týždeň v znamení prevažne zväčšenej oblačnosti, ktorá by mala najmä dopoludnia priniesť aj prehánky. Zároveň bola Slovenským hydrometeorologickým ústavom vydaná pre okres Banská Bystrica aj výstraha 1. stupňa pred búrkami. Prevažne južný vietor môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 10 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 16 až 14 °C do najvyšších denných 20 až 22 stupňov Celzia.

Utorok (9. 6.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou, z ktorej by malo pršať popoludní a najmä večer. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 11 m/s. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 15 až 13 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 23 až 25 stupňov Celzia.

Streda (10. 6.) sa bude niesť v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, ktorá prinesie úhrn dažďových zrážok počas celého dňa. Prevažne severovýchodný vietor môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 8 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 15 až 13 °C do najvyšších denných 19 až 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (11. 6.) by mal byť opäť dňom so zamračenou oblohou a viacerými prehánkami. Teplota vzduchu stúpne najviac na 20 °C. Vo večerných a nočných hodinách klesne najnižšie k úrovni 15 °C.

Piatok (12. 6.) bude v znamení ráno jasnej, neskôr zamračenej oblohy, pričom so zväčšujúcou sa oblačnosťou môžeme očakávať aj prehánky. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 15 až 13 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 21 až 23 stupňov Celzia.

Sobota (13. 6.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou a aj počas tohto dňa môžeme očakávať úhrn zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 16 až 14 °C do najvyšších denných 22 až 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (14. 6.) zakončí týždeň v znamení spočiatku malej, neskôr zväčšenej oblačnosti, ktorá by opäť mala priniesť dážď. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 18 až 16 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 22 až 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.