Najbližší týždeň nás čakajú dni plné snehových zrážok. Najviac sneženia očakávame v utorok, piatok a sobotu. Denné teploty by mali byť takmer stále okolo nuly. 

Pondelok (15.1.) bude, ako jediný deň nasledujúceho týždňa, jasný. K jasnej oblohe sa ale pridá celodenný mráz. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -7 do -5 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vystúpi na -2 stupne Celzia.

Utorok (16.1.) sa počasie začne kaziť a začne vytrvalo snežiť. Ranná teplota sa má pohybovať od -6 do -4 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude podobne ako v pondelok, okolo mínus dvoch stupňov Celzia.

Streda (17.1.) veľa zmeny neprinesie. Mnoho oblačnosti a výrazné sneženie bude počas celého dňa. Ranná teplota sa bude pohybovať od -2  do -1 stupňa Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude na úrovni nuly.

Štvrtok (18.1.) sa počasie tiež pozitívne nezmení. Tento deň sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy a počas celého dňa by mal padať dážď so snehom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus dvoch až do najvyššej dennej nuly – podobne ako predchádzajúce dni.

Piatok (19.1.)  má byť oblačný, opäť aj so snehovými prehánkami. V skorých ranných hodinách budú -2 stupne Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu vystúpi na plus 2 stupne Celzia.

Sobota (20.1.) bude zamračená počas celého dňa by malo výdatne snežiť. Zatiaľ čo ráno ešte budú teploty okolo -4 stupne Celzia, poobede teplota vystúpi na 2 stupne.

Nedeľa (21.1.) už bude snežiť menej, ako v sobotu. Pôjde najmä o prehánky. Teploty budú od -5 do 2 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.