Počas tretieho februárového týždňa môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať viacero dní s dažďovými či snehovými prehánkami. Tie by mali byť podľa meteorologických modulov najvýraznejšie v závere týždňa, pri čom počas celého týždňa môžeme očakávať striedanie zníženej a zvýšenej oblačnosti. 

Pondelok (17. 2.) Otvorí týždeň v znamení prevažne jasnej, maximálne polojasnej oblohy, z ktorej by dažďové ani snehové zrážky spadnúť nemali. Fúkať bude južný vietor v rýchlosti okolo 2m/s a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 1 až -1 °C do najvyšších denných 7 až 9 stupňov Celzia.

Utorok (18. 2.) bude dňom so spočiatku zvýšenou, neskôr zníženou oblačnosťou, pri čom v dopoludňajších hodinách môže aj mierne pršať. Fúkať bude prevažne východný vietor rýchlosťou okolo 2 m/s a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 1 až -1 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Streda (19. 2.) bude v znamení polojasnej až zamračenej oblohy, z ktorej by malo vo večerných hodinách aj pršať. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -2 až -4 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 5 do 7 stupňov Celzia.

Štvrtok (20. 2.) prinesie z rána zamračenú oblohu, ktorá sa však postupne počas dňa vyjasní. V skorých ranných hodinách by mal región zasiahnuť aj dážď so snehom. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 4 do 6 stupňov Celzia.

Piatok (21. 2.) bude v znamení prevažne zvýšenej, k večeru zníženej oblačnosti. V dopoludňajších až večerných hodinách môžeme očakávať aj snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -1 až -3 °C do najvyšších denných 3 až 5 stupňov Celzia.

Sobota (22. 2.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej môžu popoludní spadnúť aj snehové zrážky. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -1 až -3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia.

Nedeľa (23. 2.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy. Počas celého dňa a najmä k večeru môžeme očakávať výrazný dážď, ku ktorému sa počas dňa môže pridať aj sneh. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 4 až 2 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.