Aj v nasledujúcom týždni bude v Banskej Bystrici a okolí pretrvávať slnečné a teplé počasie. Oblaky sa na oblohe vyskytnú zriedka, vo väčšej miere až ku koncu týždňa, kedy sa môžu vyskytnúť aj prehánky.

Pondelok (10.6.) bude v znamení jasnej, miestami polooblačnej oblohy. Najnižšie ranné teploty klesnú pod 20 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 28 stupňov Celzia.

Utorok (11.6.) bude jasný, alebo len s malou oblačnosťou. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia. Cez deň môžeme očakávať teploty prekračujúce hranicu 30 °C.

Streda (12.6.) bude opäť v znamení jasnej oblohy a vysokých teplôt. Ranné teploty sa budú pohybovať na úrovni 17 stupňov Celzia a denné teploty budú atakovať hranicu 30 °C.

Štvrtok (13.6.) bude prevažne slnečný a obloha bude jasná. Ranné teploty vzduchu klesnú na 18 stupňov Celzia, zatiaľ čo denné teploty sa vyšplhajú na vysokých 30 stupňov Celzia.

Piatok (14.6.) bude z znamení prevažne jasnej oblohy, aj keď oblaky sa miestami na oblohe vyskytnú. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni 20 stupňov Celzia a cez deň môžeme opäť očakávať hodnotu 30 °C.

Sobota (15.6.) prinesie viac oblačnosti a to hlavne vo večerných hodinách, počas ktorých môžeme očakávať aj prehánky. Teploty vzduchu sa budú v Banskej Bystrici a okolí pohybovať od ranných 20 do denných 31 stupňov Celzia.

Nedeľa (16.6.) zakončí týždeň v znamení polojasnej oblohy, z ktorej môžu vo večerných hodinách spadnúť aj dažďové zrážky. Ranné teploty sa ako aj v predošlých dňoch udržia na úrovni 20 °C, ale tie denné v porovnaní s celým týždňom klesnú na 26 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.