Nasledujúci týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať slnečné počasie. Úhrn zrážok podľa meteorologických modulov očakávať nemusíme. Najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať nad hranicou 20 °C.

Pondelok (6. 9.) bude slnečným dňom s prevažne jasnou oblohou, z ktorej pršať nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 20 až 22, v noci klesne na 10 až 8 stupňov Celzia.

Utorok (7. 9.) sa bude niesť v znamení cez deň polojasnej, v podvečerných až večerných hodinách úplne jasnej oblohy. Úhrn zrážok opäť očakávať nemusíme. Opäť bude fúkať len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 21 až 23 do nočných 10 až 8 °C. SHMÚ vydal na tento deň výstrahu 1. stupňa pred prízemným mrazom, pričom v skorých ranných hodinách môže teplota vzduchu ojedinele v okrese klesnúť na 0 až -2 stupne Celzia.

Streda (8. 9.) prinesie opäť prevažne jasnú oblohu bez zrážok. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 21 až 23 °C. V noci sa ochladí na 11 až 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (9. 9.) bude prevažne slnečný. Oblačnosť sa má zväčšiť až vo večerných hodinách, no prehánky očakávať nemusíme. Z najvyšších denných 21 až 23 sa v noci ochladí na 11 až 9 °C.

Piatok (10. 9.) bude prvým jarmočným dňom, počas ktorého nás bude sprevádzať množstvo slnečných lúčov. Z jasnej až polojasnej oblohy predbežne pršať nemá. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 22 až 24 do nočných 12 až 10 stupňov Celzia.

Sobota (11. 9.) prinesie taktiež len malú oblačnosť, z ktorej úhrn zrážok prameniť nemá. Teploty vzduchu budú opäť príjemné. Cez deň sa oteplí na 22 až 24 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v noci klesne na 13 až 11 °C.

Nedeľa (12. 9.) zakončí Radvanský jarmok aj celý týždeň v znamení jasnej oblohy, z ktorej predbežne opäť pršať nemá. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 22 až 24, v noci klesne na 13 až 11 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.