Druhý marcový týždeň bude v meste pod Urpínom sprevádzať prevažne jasná obloha. Zväčšenú oblačnosť môžeme očakávať len počas utorka a stredy. Ku koncu týždňa sa má postupne otepľovať, avšak noci budú naďalej chladné. Úhrn zrážok sa podľa meteorológov nepredpokladá.

Pondelok (7. 3.) bude ešte chladný, keď sa teploty vzduchu budú cez deň pohybovať na úrovni od +2 do +4 °C. V noci sa ochladí na -2 až -4 stupne Celzia. Počas dňa nás potrápi silnejší severný vietor, ktorý zafúka v nárazoch rýchlosťou 10 až 12 m/s. Obloha bude jasná.

Utorok (8. 3.) prinesie zrána malú, no v druhej polovici dňa už veľkú oblačnosť. Z nej by však úhrn zrážok podľa meteorologických modulov prameniť nemal. Naďalej bude fúkať severný vietor, ktorý dosiahne nárazovú rýchlosť 8 až 10 m/s. Z denných +4 až +6 sa v noci ochladí na -1 až -3 stupne Celzia.

Streda (9. 3.) bude dňom so zrána zamračenou oblohou, ktorá sa počas dňa vyjasní. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +6 až +8, v noci klesnú na -3 až -5 °C.

Štvrtok (10. 3.) bude slnečným dňom so zväčša úplne jasnou oblohou. Z denných +6 až +8 sa v noci ochladí až k -9 stupňom Celzia.

Piatok (11 3.) má počas celého dňa sprevádzať prevažne úplne jasná obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +5 až +7 do nočných -5 až -7 °C.

Sobota (12. 3.) má priniesť len minimálnu oblačnosť. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +6 až +8, v noci klesnú na -4 až -6 stupňov Celzia.

Nedeľa (13. 3.) zakončí druhý marcový týždeň v znamení jasnej oblohy. Cez deň sa v Banskej Bystrici oteplí na +8 až +10 °C. Teploty vzduchu v noci klesnú na -2 až -4 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.