Počas nasledujúceho týždňa môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať počasie v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy s minimom zrážok. Tie by sa mali prejaviť najmä v sobotu. Úvod týždňa bude veterný a maximálne denné teploty vzduchu budú atakovať hranicu 30 °C.

Pondelok (6. 7.) otvorí týždeň v znamení spočiatku minimálnej, k večeru zväčšenej oblačnosti, ktorá by cez noc mala priniesť aj prehánky či búrky. Fúkať bude silný severný vietor, ktorý môže v nárazoch presiahnuť rýchlosť až 20 m/s. Teplota vzduchu sa vyšplhá z ranných 19 až 17 na denných 28  až 30 °C.

Utorok (7. 7.) bude opäť veterný. Severný vietor bude počas celého dňa fúkať nárazovou rýchlosťou od 12 do 15 m/s. Obloha bude prevažne jasná až polojasná, pričom pršať by počas celého dňa nemalo. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 11 do maximálnych denných 30 stupňov Celzia.

Streda (8. 7.) prinesie len minimálnu oblačnosť bez úhrnu dažďových zrážok. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 13 až 11 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 24 do 26 stupňov Celzia.

Štvrtok (9. 7.) bude dňom s prevažne jasnou oblohou, na ktorej sa vyskytnú oblaky vo väčšej miere až vo večerných hodinách. Pršať by podľa meteorologických modulov nemalo a teplota vzduchu stúpne z ranných 16 na denných 28 °C.

Piatok (10. 7.) sa bude niesť v znamení spočiatku jasnej až polojasnej, večer zamračenej oblohy bez úhrnu dažďových zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 18 do maximálnych denných 30 stupňov Celzia.

Sobota (11. 7.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou, pričom počas dňa môžeme očakávať aj prehánky či búrky. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 22 až 20 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 28 do 30 °C.

Nedeľa (12. 7.) zakončí týždeň v znamení zrána malej, neskôr zväčšenej oblačnosti, ktorá by však úhrn zrážok priniesť nemala. Teplota vzduchu stúpne z ranných 18 na denných 26 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.