V úvode minulého týždňa sme si mohli užiť príjemné letné teploty. Koncom týždňa sa ale naplno prejavilo premenlivé aprílové počasie. Podobne premenlivé počasie nás čaká aj počas ďalšieho týždňa.  

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (11.4.) prinesie spočiatku malú oblačnosť, postupne však bude až zamračená obloha. Popoludní sa majú vyskytnúť aj prehánky. Najnižšia ranná teplota bude od 7 do 9 stupňov Celzia a počas dňa sa vzduch ohreje na maximálnu teplotu od 13 do 17 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý premenlivý vietor.

Utorok (12.4.) bude prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. Počas dňa nie sú vylúčené ani prehánky. Ráno má byť teplota od 9 do 11 stupňov Celzia. Cez deň bude najvyššia teplota vzduchu 15 až 17 stupňov Celzia.

Streda (13.4.) má byť zrána jasno s teplotou okolo desať stupňov Celzia. Popoludní očakávame už polooblačno s najvyššou dennou teplotou devätnásť stupňov Celzia. V podvečerných a večerných hodinách sa vyskytnú tiež slabé dažďové prehánky.

Štvrtok (14.4.) so sebou prinesie ráno polooblačnú oblohu, no postupne bude prevládať veľká oblačnosť. Najnižšia ranná teplota vzduchu má byť približne 13 stupňov Celzia. Podobná teplota má byť aj počas celého dňa. Počítať musíme najmä poobede aj s výdatnejším dažďom.

Piatok (15.4.) bude v znamení polojasného dňa s najnižšou rannou teplotou vzduchu päť stupňov Celzia. Počas dňa sa vzduch ohreje na pätnásť stupňov Celzia.

Sobota (16.4.) má priniesť najskôr veľkú oblačnosť, ktorá sa však postupne bude rozpadať. Dopoludnia musíme počítať aj s dažďovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť 13 stupňov Celzia, ráno očakávame najnižšiu rannú teplotu okolo 9 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.4.) nám prinesie podobné počasie ako v sobotu, najmä čo sa oblačnosti týka. Najvyššia denná teplota oproti sobote poklesne na približne 9 stupňov Celzia, najnižšia ranná teplota bude približne 6 stupňov Celzia. Počas dňa sa môžu vyskytnúť slabé dažďové prehánky.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.