Posledný májový týždeň bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivé počasie. Niektoré dni budú slnečné, ďalšie zas prinesú zamračenú oblohu, pričom počítať treba aj s prehánkami či búrkami.

Pondelok (23. 5.) bude ešte slnečný, keď môžeme očakávať spočiatku jasnú, odpoludnia polojasnú oblohu. Prevažne južný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Teploty vzduchu sa z ranných 9 až 7 cez deň vyšplhajú na 21 až 23 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelkové skoré ranné hodiny výstrahu 1. stupňa pred mrazom vo vegetačnom období, keď teploty vzduchu v okrese Banská Bystrica lokálne klesnú vo výške 5 cm nad povrchom na 0 až -2 °C. Prízemný mráz predstavuje ohrozenie pre vegetáciu nižšieho vzrastu.

Utorok (24. 5.) prinesie už veľkú oblačnosť, pričom v skorých ranných a neskorých večerných hodinách bude zvýšené riziko úhrnu zrážok. Počas celého dňa má fúkať silnejší južný vietor, ktorý dosiahne nárazovú rýchlosť do 10 m/s. Z ranných 14 až 12 sa cez deň oteplí na 20 až 22 stupňov Celzia.

Streda (25. 5.) bude tiež prevažne zamračená, aj keď okolo poludnia sa má obloha vyjasniť. V skorých ranných hodinách môžeme očakávať prehánky. Výraznejšie má pršať večer, kedy sa podľa meteorologických modulov môžu vyskytnúť aj búrky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 až 12 do denných 22 až 24 °C.

Štvrtok (26. 5.) prinesie vyjasnenie oblohy, z ktorej má pršať len mierne v skorých ranných hodinách. Teploty vzduchu sa z ranných 14 až 12 cez deň vyšplhajú na 20 až 22 stupňov Celzia.

Piatok (27. 5.) má sprevádzať spočiatku malá, v druhej polovici dňa už veľká oblačnosť, z ktorej má v noci prameniť aj dážď. Z ranných 10 až 8 sa cez deň oteplí na 18 až 20 °C.

Sobota (28. 5.) má byť dňom s prevažne zväčšenou oblačnosťou. Vylúčené nie sú ani prehánky. Teploty vzduchu klesnú ráno na 9 až 7, cez deň dosiahnu úroveň 16 až 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (29. 5.) zakončí týždeň v znamení malej oblačnosti, z ktorej úhrn zrážok prameniť nemá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až 5 do denných 16 až 18 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.