Počas predchádzajúcich jarmočných dní sme si v meste pod Urpínom užívali slnečné lúče a príjemné teploty. Hodnoty maximálnych denných teplôt vzduchu však budú počas nasledujúceho týždňa postupne klesať. Očakávať môžeme aj úhrn zrážok, ktorý nás má potrápiť od stredy do piatku.

Pondelok (13. 9.) bude, podobne ako predošlé dni, prevažne slnečný. Z jasnej až polojasnej oblohy počas tohto dňa pršať nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na príjemných 23 až 25 °C. V noci sa ochladí na 14 až 12 stupňov Celzia.

Utorok (14. 9.) bude taktiež slnečným dňom so spočiatku polojasnou, v druhej polovici dňa už úplne jasnou oblohou. Úhrn zrážok počas tohto dňa očakávať nemusíme. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z najvyšších denných 22 až 24 sa v noci ochladí na 12 až 10 °C.

Streda (15. 9.) prinesie spočiatku malú, no v druhej polovici dňa už zväčšenú oblačnosť, z ktorej predbežne podľa meteorologických modulov môžu prameniť aj prehánky. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 23 až 25, v noci klesne na 14 až 12 stupňov Celzia.

Štvrtok (16. 9.) má byť upršaným dňom s prevažne zamračenou oblohou. Výdatný úhrn zrážok môžeme očakávať najmä v skorých ranných, ale aj vo večerných až nočných hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí denných 21 až 23 a nočných 15 až 13 °C.

Piatok (17. 9.) sa bude niesť v znamení spočiatku veľkej, no postupne zmenšujúcej sa oblačnosti. S dažďom treba počítať najmä v skorých ranných a popoludňajších hodinách. Oproti predošlým dňom sa už začne mierne ochladzovať, keď sa teplota vzduchu bude pohybovať od denných 19 až 21 do nočných 12 až 10 stupňov Celzia.

Sobota (18. 9.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou, z ktorej by prehánky počas tohto dňa prameniť nemali. Teplota vzduchu z najvyšších denných 19 až 21 v noci klesne na 12 až 10 °C.

Nedeľa (19. 9.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti bez úhrnu zrážok. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 18 až 20 °C. V noci sa ochladí na 10 až 8 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.