V tretí októbrový týždeň bude pokračovať babie leto. Počas dňa by sa teploty vzduchu mali pohybovať okolo príjemných 20 stupňov Celzia, avšak s príchodom víkendu sa nad naše územie má znovu vrátiť chladné jesenné počasie s dažďom.

Pondelok (16.10.) má byť jasné počasie. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 9 do 11 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 19 až 21 stupňov Celzia. Počas dňa bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (17.10.) má priniesť rovnako jasnú oblohu ako predchádzajúci deň a počas celého dňa bude opäť fúkať slabý premenlivý vietor. Najvyššia denná teplota vzduchu ostane rovnaká ako v pondelok, a to 19 až 21 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 8 do 9 stupňov Celzia.

Streda (18.10.) prinesie polooblačnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 8 až do popoludňajších 19 stupňov.

Štvrtok (19.10.) bude, rovnako ako streda, v znamení polooblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 9 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 18 stupňov.

Piatok (20.10.) sa počasie výrazne zmení. Prinesie oblačnú oblohu s ojedinelým dažďom a rannú teplotu okolo 7 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 16 stupňov Celzia.

Sobota (21.10.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 16 stupňov Celzia. V poobedňajších a podvečerných hodinách musíme počítať i s dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (22.10.) bude v znamení zamračenej oblohy a opäť aj s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 13 stupňov Celzia. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.