Na začiatok ďalšieho pracovného týždňa bude obloha opäť zamračená. V prvé dni nového týždňa nie sú vylúčené ani dažďové prehánky a pre okres Banská Bystrica je na pondelok a počas utorka vydaná aj výstraha prvého stupňa kvôli silnému vetru. 

pocasie banska bystrica zima

Pondelok (8.2.) bude v znamení oblačnej až zamračenej oblohy a počas dňa nás neobíde ani dážď. Najnižšia ranná teplota sa má pohybovať od 0 až do +2 stupne Celzia, pričom najvyššia denná teplota má byť v intervale od +4 až do +6 stupňov Celzia. Na pondelok, Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu 1. stupňa, kvôli vetru, ktorého výskyt sa ojedinele vo vyšších polohách očakáva.

Utorok (9.2) má prevládať spočiatku polooblačná, postupne až zamračená obloha. K večeru očakávame aj dažďové prehánky. Najnižšia ranná teplota bude od +3 až do +5 stupňov Celzia. Počas dňa by mala byť teplota prevažne na úrovni od +8 až do +10 stupňov Celzia. V rámci utorka Slovenský hydrometeorologický ústav znovu vydal pre okres Banská Bystrica výstrahu 1. stupňa pre silný vietor na kopcoch a vo vyšších polohách.

Streda (10.2.) prinesie zamračenú oblohu a v tento deň sa očakávajú znova dažďové prehánky. Ranné teploty vzduchu budú na úrovni okolo plus šesť stupňov Celzia a počas dňa teplota vzduchu bude klesať, kde už v čase okolo 12-tej hodiny očakávame približne plus tri stupne Celzia.

Štvrtok (11.2.) bude dopoludnia opäť zamračená obloha, no s príchodom obeda sa oblačnosť má rozpadať a v popoludňajších hodinách môže byť obloha polojasná. Ranné teploty očakávame na úrovni okolo nuly, najvyššia denná teplota okolo plus tri stupne Celzia.

Piatok (12.2.) v ranných hodinách bude teplota od -1 až do -5 stupňov Celzia. Počas dňa opäť zamračená obloha s najvyššou dennou teplotou vzduchu plus dva stupne Celzia.

Sobota (13.2.) v oblačnosti neprinesie žiadne zmeny, a tak aj počas prvého víkendového dňa bude obloha zamračená. Miestami sa môžu vyskytnúť aj snehové prehánky. Teploty vzduchu porastú oproti ranným teplotám na úroveň okolo plus tri stupne Celzia.

Nedeľa (14.2.) sa ponesie v znamení polooblačného dňa a vyskytnúť sa môže slabý dážď. Ranné teploty vzduchu budú približne na úrovni mínus troch stupňov Celzia, najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hranicu plus štyroch stupňov Celzia.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.