V pondelok sa denná teplota ešte priblíži k tridsiatke, no od utorka môžeme očakávať ochladenie, pričom denné teploty vzduchu v najbližších dňoch výrazne nepresiahnu hranicu 20 °C. Najmä v pondelok večer treba počítať aj s búrkami. 

Pondelok (16. 8.) otvorí týždeň v znamení zrána malej, neskôr už zväčšenej oblačnosti. Od druhej polovice dňa bude až do utorkového rána platiť v okrese výstraha 1. stupňa pred búrkami. Tie môžeme očakávať najmä v nočných hodinách. Teplota vzduchu z denných 26 až 28 v noci klesne na 18 až 16 °C.

Utorok (17. 8.) bude ráno daždivý a zamračený, no obloha sa má okolo poludnia vyjasniť. Večer už dážď očakávať nemusíme. Oproti predošlým dňom sa ochladí. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá len na 19 až 21, v noci klesne na 14 až 12 stupňov Celzia.

Streda (18. 8.) prinesie premenlivú oblačnosť, z ktorej úhrn zrážok predbežne prameniť nebude. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 19 až 21 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 12 až 10 °C.

Štvrtok (19. 8.) prinesie zväčšenú oblačnosť v druhej polovici dňa, kedy treba počítať aj s prehánkami. Z najvyšších denných 21 až 23 sa v noci ochladí na 13 až 11 stupňov Celzia.

Piatok (20. 8.) bude prevažne slnečný, aj keď popoludní sa má oblačnosť zväčšiť a vylúčené nie sú ani prehánky. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 23 až 25, v noci klesne na 14 až 12 °C.

Sobota (21. 8.) bude víkendovým dňom malou oblačnosťou a minimálnym rizikom úhrnu zrážok. Opäť sa oproti predošlým dňom mierne oteplí, keď teplomery ukážu cez deň v tieni hodnoty na úrovni 25 až 27 °C. Teplota vzduchu v noci klesne na 15 až 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (22. 8.) zakončí týždeň v znamení zväčšenej oblačnosti, z ktorej môže v druhej polovici dňa prameniť aj dážď. Cez deň sa oteplí na 26 až 28 stupňov Celzia. Nočná teplota vzduchu sa bude pohybovať na úrovni 16 až 14 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.