Počas nasledujúceho týždňa môžeme v meste pod Urpínom očakávať typické jesenné počasie. Oblačnosť bude prevažne veľká a očakávať môžeme aj prehánky či búrky. 

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok pre banskobystrický okres výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách.

Pondelok (5. 10) otvorí týždeň v znamení ráno a večer polojasnej, cez deň zamračenej oblohy, pričom v popoludňajších hodinách môžeme očakávať prehánky. Prevažne južný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 11 m/s. Z ranných 12 až 10 sa cez deň oteplí na maximálnych 17 až 19 °C.

Utorok (6. 10.) prinesie premenlivú oblačnosť, pričom z prevažne polojasnej oblohy by počas tohto dňa pršať nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 11 až 9 do najvyšších denných 15 až 17 stupňov Celzia.

Streda (7. 10.) bude najviac upršaným dňom v rámci celého týždňa. Obloha bude úplne zamračená počas celého dňa a dážď môžeme očakávať už od ranných hodín, pričom najvýraznejšie by malo pršať večer. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 9 až 13 °C.

Štvrtok (8. 10.) sa bude niesť v znamení zrána zamračenej, cez deň polojasnej oblohy, pričom vo večerných hodinách môžeme očakávať aj mierne prehánky. Teplota vzduchu sa z ranných 9 až 7 cez deň vyšplhá na 13 až 15 stupňov Celzia.

Piatok (9. 10.) prinesie zrána minimálnu, k večeru zväčšenú oblačnosť, z ktorej by však podľa meteorologických modulov úhrn zrážok prameniť nemal. Z ranných 9 až 7 sa cez deň oteplí na maximálnych 15 až 17 °C.

Sobota (10. 10.) bude víkendovým dňom s prevažne úplne zamračenou oblohou, z ktorej môže počas dňa miestami pršať. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 10 až 8 do denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (11. 10.) zakončí týždeň v znamení zrána veľkej, neskôr zmenšenej oblačnosti, ktorá by úhrn zrážok priniesť nemala. Teplota vzduchu sa z ranných 10 až 8 cez deň vyšplhá na 16 až 18 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.