Počas druhého februárového týždňa bude obloha nad Banskou Bystricou prevažne zamračená, pričom očakávať môžeme dážď aj sneženie. Oproti predošlým dňom sa ochladí a najmä v druhej polovici týždňa klesnú teploty vzduchu hlboko pod bod mrazu.

V pondelok ráno nás potrápi aj poľadovica, pred ktorou vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu 1. stupňa.

Pondelok (8. 2.) otvorí týždeň v znamení pretrvávajúceho úhrnu dažďových zrážok. Pršať by malo až do popoludňajších hodín, kedy sa dovtedy zamračená obloha postupne vyjasní. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu z denných +5 až +7 večer klesne na -2 až -4 stupne Celzia.

Utorok (9. 2.) bude dňom s prevažne veľkou oblačnosťou. V dopoludňajších hodinách môžeme očakávať aj sneženie. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z denných +2 až +4 sa večer ochladí na -2 až -4 °C.

Streda (10. 2.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej bude spočiatku pršať, k večeru už snežiť. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +1 až +3 do nočných -4 až -6 stupňov Celzia.

Štvrtok (11. 2.) sa bude niesť v znamení prudkého ochladenia, pričom teplota vzduchu z denných -4 postupne klesne až na -12 °C. Obloha bude počas celého dňa zamračná a očakávať môžeme aj výdatný úhrn zrážok, keď dážď vystrieda s poklesom teplôt sneženie.

Piatok (12. 2.) bude taktiež zamračený. Úhrn zrážok už nebude taký výdatný ako vo štvrtok, no aj počas tohto dňa môžmeme očakávať snehové prehánky. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -6 až -13 stupňov Celzia.

Sobota (13. 2.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej môže počas dňa ojedinele mierne snežiť. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných -5 do nočných -12 °C.

Nedeľa (14. 2.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo snežiť len ojedinele. Teplota vzduchu z denných -4 v noci klesne až na -15 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.