Počas 46. kalendárneho týždňa môžeme v Banskej Bystrici očakávať prevažne zamračenú oblohu a dážď takmer na dennom poriadku.

Od pondelňajšieho večera až do noci z utorka na stredu bude v okrese Banská Bystrica platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má vo výške približne nad 1 500 m dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s, alebo priemernú rýchlosť 20 až 24 m/s, čo predstavuje až víchricu.

Pondelok (13. 11.) bude zrána polooblačný, v druhej polovici dňa už zamračený, pričom k večeru sa má rozpršať. Z ranných +1 až -1 sa v priebehu dňa oteplí len na 5 až 7 °C.

Utorok (14. 11.) bude v Banskej Bystrici počas celého dňa sprevádzať zamračená obloha, z ktorej má podľa meteorologických modelov SHMÚ pršať až do večera. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 4 až 2 do popoludňajších 9 až 11 stupňov Celzia.

Streda (15. 11.) má byť taktiež oblačná a daždivá, pričom pred úhrnom zrážok sa musíme mať na pozore počas celého dňa. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 6 až 4 a cez deň vystúpia na 8 až 10 °C.

Štvrtok (16. 11.) prinesie pretrvávajúcu zväčšenú oblačnosť, z ktorej by ale úhrn zrážok podľa predbežnej predpovede prameniť nemal, no úplne vylúčený nie je. Vzduch sa z ranných +3 až +1 v priebehu dňa zohreje na 7 až 9 stupňov Celzia.

Piatok (17. 11.) má byť v meste pod Urpínom zamračený a najmä v prvej polovici dňa aj daždivý. Teploty vzduchu sa z ranných 5 až 3 počas dňa vyšplhajú na 6 až 8 °C.

Sobota (18. 11.) má taktiež priniesť veľkú oblačnosť, z ktorej môžu prameniť mierne dažďové či snehové prehánky. Opäť bude o čosi chladnejšie. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 4 až 2 do popoludňajších 4 až 6 stupňov Celzia.

Nedeľa (19. 11.) má byť ďalším sychravým dňom. S úhrnom zrážok treba podľa predbežnej predpovede rátať počas celého dňa. Z ranných +2 až 0 sa v priebehu dňa oteplí na 6 až 8 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.