Druhý októbrový týždeň sa bude v meste pod Urpínom niesť v duchu typického jesenného počasia. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať len tesne nad hranicou 10 °C. V úvode týždňa môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť. Vylúčený nie je ani úhrn dažďových zrážok.

Pondelok (11. 10.) otvorí týždeň v znamení spočiatku zamračenej oblohy. Od popoludňajších hodín sa oblačnosť zmenší. Pršať počas tohto dňa podľa meteorologických modulov nemá. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z denných 14 až 16 sa v noci ochladí na 5 až 3 °C.

Utorok (12. 10.) prinesie ráno a podvečer malú, okolo poludnia zväčšenú oblačnosť, z ktorej by úhrn zrážok počas tohto dňa prameniť nemal. Severný až severozápadný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť až 8 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá 11 až 13, v noci klesne na 4 až 2 stupne Celzia.

Streda (13. 10.) bude dopoludnia slnečná, no následne sa oblačnosť zväčší. V nočných hodinách sa môžu vyskytnúť aj prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu dosiahne len 8 až 10 °C. V noci sa ochladí na 4 až 2 stupne Celzia.

Štvrtok (14. 10.) sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti. Pršať by predbežne malo v skorých ranných hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 9 až 11 do nočných 3 až 1 °C.

Piatok (15. 10.) prinesie spočiatku malú, v druhej polovici dňa už veľkú oblačnosť, z ktorej by dážď predbežne prameniť nemal. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 10 až 12 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 4 až 2 °C.

Sobota (16. 10.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou, pričom v skorých ranných hodinách môžeme očakávať aj dážď. Z maximálnych denných 10 až 12 sa v noci ochladí na 2 až 0 °C.

Nedeľa (17. 10.) by mala predbežne priniesť prevažne len malú oblačnosť, no úhrn zrážok vylúčený počas tohto dňa nie je. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 10 až 12, v noci klesne na 3 až 1 stupeň Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.