V týždni na prelome mesiacov jún a júl nás v meste pod Urpínom horúčavy a teploty vzduchu presahujúce 30 °C nečakajú. Naopak, očakávať môžeme viacero búrok a prehánok. 

Pondelok (29. 6.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo výrazne pršať popoludní. SHMÚ pritom vydal pre okres Banská Bystrica výstrahu 2. stupňa pred búrkami. Prevažne severozápadný vietor môže dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 14 m/s. Teplota vzduchu sa z ranných 17 vyšplhá na maximálnych 27 °C.

Utorok (30. 6.) bude dňom s minimálnou oblačnosťou bez úhrnu zrážok. Oproti pondelku bude chladnejšie a teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 14 až 12 °C do najvyšších denných 21 až 23 stupňov Celzia. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Streda (1. 7.) otvorí mesiac júl v znamení cez deň jasnej, k večeru zamračenej oblohy, pričom úhrn zrážok sa podľa meteorologických modulov nepredpokladá. Najnižšia ranná teploty vzduchu bude na úrovni 16 až 14 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 24 do 26 stupňov Celzia.

Štvrtok (2. 7.) bude daždivý. Dážď môžeme očakávať počas celého dňa, pričom v podvečerných až večerných hodinách by mali Banskú Bystricu zasiahnuť aj silnejšie búrky. Obloha bude prevažne úplne zamračená a teplota vzduchu sa vyšplhá z ranných 17 na denných 26 °C.

Piatok (3. 7.) prinesie opäť zväčšenú oblačnosť a vylúčené nie sú ani občasné krátke prehánky. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať od 17 do 23 stupňov Celzia.

Sobota (4. 7.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou. V popoludňajších až večerných hodinách môžeme čakať aj prehánky či búrky. Teplota vzduchu sa vyšplhá z ranných 15 na denných 24 °C.

Nedeľa (5. 7.) zakončí týždeň v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej môže mierne pršať popoludní. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 18 až 16 °C do najvyšších denných 25 až 27 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.