Poveľkonočný 17. kalendárny týždeň bude v Banskej Bystrici stále charakteristicky aprílový. Slnečné lúče budú striedať prehánky ale aj búrky.

pocasie vcielka kvet foto filip rohacekPondelok (21.4.) bude dopoludnia polooblačno a bez zrážok, no za obedom nie sú vylúčené menej výdatné dažďové zrážky, ktoré bude doprevádzať silnejší vietor. Večer sa obloha opäť vyjasní. Teplota vzduchu bude ráno okolo 10, popoludní najviac 17 stupňov.

Utorok (22.4.) má byť prevažne oblačný a s dažďom musíme počítať opäť najmä okolo 12-tej hodiny a neskôr popoludní. Teploty budú v rozmedzí od 10 do 17 stupňov Celzia.

Streda (23.4.) by mala byť v Banskej Bystrici polooblačná a slnečné lúče vyhrejú vzduch až na 20 stupňov Celzia. Popoludní a podvečer ale opäť môže prejsť stredným Slovenskom búrková oblačnosť.

Štvrtok (24.4.) predbežne prinesie väčšiu oblačnosť, no menej zrážok. Jarná búrka alebo prehánka ale opätovne nie je vylúčená. Teplota vzduchu sa bude od ranných 11 do popoludňajších +21 stupňov.

Piatok (25.4.) bude prevažne oblačný a popoludní a večer aj výraznejšie upršaný. Ochladí sa, keď sa maximálna denná teplota vyšplhá len na 16 stupňov. Okolo poludnia môže navyše fúkať nepríjemný nárazový vietor.

Sobota (26.4.) má byť stále oblačná a stále upršaná, keď sa riziko zrážok zníži až večer. Pomerne stála bude pretrvávajúca oblačnosť teplota vzduchu. Tá bude v rozmedzí od 12 do 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (27.4.) by mala byť polooblačná, pričom riziko prehánok alebo búrok bude už len dopoludnia. Teplota vzduchu môže znovu poskočiť až ku 20-tim stupňom Celzia.