Na prvý jarný deň si ešte chvíľu musíme počkať, ale vonku to už neraz vyzerá tak, akoby sa jar hlásila o svoje slovo. Nadchádzajúce dni síce ešte budú pripomínať jarné počasie, avšak najbližší víkend by mal so sebou priniesť opäť aj výraznejšie ochladenie.

Pondelok (12.3.) má byť prevažne zamračený a z rána a k večeru očakávame i dažďové zrážky. Najnižšia ranná teplota vzduchu má byť od +4 až do +6 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota by mala byť do +13 stupňov Celzia.

Utorok (13.3.) bude spočiatku zamračený, avšak k večeru by už mala prevládať prevažne jasná obloha. Ranná teplota vzduchu bude od +1 do +3 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na hodnoty +10 až +12 stupňov Celzia.

Streda (14.3.) prinesie z rána zamračenú oblohu, no počas dňa sa oblačnosť opäť rozpustí. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus dva až do popoludňajších plus deväť stupňov.

Štvrtok (15.3.) bude obloha takmer jasná, pričom k večeru nie sú vylúčené ani dažďové prehánky, ktoré by mohli pretrvávať aj počas noci zo štvrtka na piatok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí od rannej nuly až ku popoludňajším 8 stupňom Celzia.

Piatok (16.3.) prinesie nárast oblačnosti a počas celého dňa aj dažďové zrážky. Teplota bude počas celého dňa nad nulou, okolo poludnia to bude najviac 7 stupňov Celzia.

Sobota (17.3.) bude opäť aj daždivá a zamračená. Ranná a rovnako i denná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo tri stupne Celzia nad nulou.

Nedeľa (18.3.) prinesie prevažne jasnú oblohu a rannú teplotu vzduchu okolo mínus šesť stupňov Celzia. Počas dňa sa oteplí najviac na +1 stupeň Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.