Pravé babie leto čaká aj náš región už v nasledujúcich dňoch. Po pretrvávajúcom ochladení slnečné lúče na dlhší čas prehrejú vzduch a spríjemnia jesenné dni pri maximálnych teplotách cez 20 stupňov Celzia.

Pondelok (8.10.) bude v Banskej Bystrici spočiatku oblačný až zamračený, popoludní nie je vylúčená menej výdatná prehánka, ale k večeru už má pretrvávať prevažne jasná obloha. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 10 do popoludňajších 21 stupňov. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (9.10.) má byť prevažne jasno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 22 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 8 až do 10 stupňov. Cez deň bude opäť pofukovať slabý premenlivý vietor.

Streda (10.10.) prinesie jasnú, popoludní prechodne zväčšená oblčanosť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 10 až do popoludňajších 23 stupňov. Streda tak môže byť najteplejším dňom týždňa.

Štvrtok (11.10.) bude opäť slnečný a jasný, popoludní bude prechodne polooblačno. Teplota vzduchu cez deň sa priblíži ku hranici príjemných 22 stupňov Celzia. Najmä v popoludňajších a neskorších podvečerných hodinách by nás ale nemal prekvapiť aj silnejší nárazový vietor.

Piatok (12.10.) má priniesť prevažne jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo deväť stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 21 stupňov Celzia. Najmä popoludní však bude opäť veterno.

Sobota (13.10.) má byť slnečná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (14.10.) bude v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 9 až do popoludňajších 20 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.