Už víkend naznačil, že tohtoročné, takmer dva týždne trvajúce babie leto sa s nami lúči. O slovo sa hlási sychravá a chladnejšia jaseň, ktorá so sebou prináša hmly, občasný dážď a najmä po zotmení a ráno aj výrazne chladnejšie teploty vzduchu.

Pondelok (22.10.) bude v Banskej Bystrici spočiatku jasný, aj keď v meste musíme počítať s hmlou. Aj samotná obloha sa postupne počas dňa zamračí. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 3 do popoludňajších 16 stupňov.

Utorok (23.10.) má byť opäť spočiatku jasno, postupne až zamračené a podvečer a večer musíme počítať aj s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to len na 11 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 5 až do 7 stupňov. Večer sa môže prejaviť aj nastupujúci silnejší nárazový vietor.

Streda (24.10.) prinesie ráno mnoho oblačnosti a počas celého dňa musíme počítať i s dažďovými zrážkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 4 do popoludňajších nanajvýš 8 stupňov Celzia. SHMÚ zároveň vydal pre väčšinu dňa výstrahu 1. a na horách i 2. stupňa pred silným nárazovým vetrom.

Štvrtok (25.10.) bude polooblačno, neskôr prevažne zamračené. Silný vietor z predošlého dňa už ustane, zrážky by sa mali vyskytnúť len ojedinele. Teplota vzduchu cez deň neprekročí hranicu 10 stupňov Celzia.

Piatok (26.10.) má priniesť zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 5 stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 11 stupňov Celzia.

Sobota (27.10.) má byť prevažne oblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo 13 stupňov Celzia. Najmä podvečer by sme mali počítať aj s menšími dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu.

Nedeľa (28.10.) bude prevažne oblačná, popoludní sa môže na čas obloha vyjasniť. Zrážky očakávané nie sú. Teploty vzduchu budú od ranných 6 až do popoludňajších 14 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.