Príjemné teploty vzduchu a slnečné lúče budú nad našim územím panovať aj počas ďalšieho týždňa. Znovu však musíme počítať s hmlami, ktoré sa v niektorých častiach mesta držia i celé dopoludnie. S príchodom víkendu príde aj mierne ochladenie.

Pondelok (15.10.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasný. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 6 do popoludňajších 21 stupňov. V ranných hodinách treba počítať aj so silnejšími hmlami, kvôli ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (16.10.) má byť prevažne jasno, ráno a večer očakávame zväčšenú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane takmer nezmenená, a teda bude zhruba do 20 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 6 až do 8 stupňov.

Streda (17.10.) prinesie ráno a dopoludnia mnoho oblačnosti, avšak postupne sa bude rozpadať, a tak po zvyšok dňa má prevládať jasná obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 8 až do popoludňajších 21 stupňov.

Štvrtok (18.10.) bude slnečný a jasný. Teplota vzduchu cez deň sa vyšplhá ku 22 stupňom Celzia.

Piatok (19.10.) má priniesť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 9 stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi znovu na 22 stupňov Celzia.

Sobota (20.10.) má byť polooblačná. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo 19 stupňov Celzia. Večer sa však rozfúka, čo naznačí ochladenie na ďalšie dni.

Nedeľa (21.10.) bude opäť v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú od ranných 9 do popoludňajších 15 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.