Nasledujúci týždeň prinesie v Banskej Bystrici a okolí príjemné teploty a len minimum prehánok či búrok. Najvyššie denné teploty vzduchu budú počas týždňa atakovať hranicu 20 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne jasná až polojasná.

Pondelok (14.10.) otvorí týždeň v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy. Prehánky či búrky v tento deň región nezasiahnu. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Utorok (15.10.) bude zrána so zamračenou, neskôr jasnou oblohou, z ktorej v tento deň nezaprší. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 10 až 8 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 20 do 22 stupňov Celzia.

Streda (16.10) bude v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy. Prehánky či búrky sa očakávajú v noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 12 až 10 °C do najvyšších denných 19 až 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (17.10.) prinesie mierny pokles teplôt vzduchu, ktoré sa budú pohybovať od najnižších ranných 11 do najvyšších denných 17 stupňov Celzia. Prehánky či búrky môžeme očakávať najmä v skorých ranných hodinách, ale vylúčené nie sú ani podvečer.

Piatok (18.10.) zakončí pracovný týždeň v znamení polojasnej oblohy, z ktorej môže zapršať vo večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Sobota (19.10.)  prinesie spočiatku polojasnú, k večeru zamračenú oblohu. Prehánky či búrky sa v tento deň nepredpokladajú. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 11 až 9 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (20.10.) zakončí víkend v znamení prevažne zamračenej oblohy a očakávať môžeme aj prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 11 až 9 °C do najvyšších denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.